Специјал на Sport Life: Преку 850 игри за натпреварот помеѓу ПСЖ и Борусија Дортмунд (Фото)

Реванш полуфиналните дуели од Лигата на шампионите започнуваат вечерва со мечот помеѓу ПСЖ и Борусија Дортмунд на „Паркот на принцовите“. „Милионерите“ од Дортмунд со минимална предност од 1-0 од првиот меч патуваат во Париз со надеж дека ќе успеат да го одбранат тој еден гол предност, додека на спротивната страна, ПСЖ се очекува со тотална офанзива да се обиде што поскоро да го отвори резултатот, а потоа да атакува и на пласман во финалето.

Понудата на Sport Life за овој натпревар е фантастична и содржи преку 850 игри за полуфиналето од Лигата на шампионите. Според квотите, домашните се големи фаворити со квота од 1.51 за победа, а тоа би значело или директен пласман или најмалку продолженија. Нрешениот резултат има квота од 4.70, додека изненадувачка победа на Борусија Дортмунд има квота од 6.25.

Освен стандардните игри, во Sport Life може да најдете и голем број на специјални игри за мечот помеѓу ПСЖ и Борусија Дортмунд кои се дел од понудените преку 850 опции за овој меч. Вашето знаење може да си го испробате на стрелци, почетен удар, прв и последен корнер, жолти картони, замени, аути, фаули, офсајди, удари кон голот, но и време кога ќе биде постигнат првиот гол.

- Оглас -

Најнови вести