Специјал на Sport Life: Шпанците и дадоа 14 гола на Грузија на последните три меча, како ќе биде вечерва?

Грузијците се дебитанти и веќе направија голема сензација со пласманот во осминафиналето и триумфот против Португалија во групната фаза. Но, може ли некој предвреме да ги отпише на ова Европско првенство, па дури и ако за ривал ја имаат Шпанија која гази во досегашниот тек од шампионатот.

И не само тоа, Шпанците на последните три меѓусебни натпревари на Грузија и дадоа дури 14 гола.

Специјалниот сингл на Sport Life нуди неверојатен избор на игри, победа и стрелец, резултат во интервал, време на прв гол, пенал и црвен картон, начин на прв гол, а можете да се обидете и на статистичките показатели на селекциите, корнери, фаули, жолти картони, удари во рамки на гол…

- Оглас -

Најнови вести