Специјал на Sport Life за Малта – Македонија, фаворит за прв стрелец е Миовски (Фото)

Специјалниот сингл на обложувалницата Sport Life посветен на вечерашниот меч помеѓу фудбалските репрезентации на Малта и Македонија нуди многу опции за типување и голем број можности за заработка.

Средбата привлекува големо внимание во нашата јавност. По ремито дома со Италија, навивачите со право очекуваат победа против Малтежаните, кои во март во Скопје ги победивме со 2-1.

Тогаш првиот гол го постигна Елиф Елмас, по асистенција на Бојан Миовски. За вечерва, квотата дека Елмас ќе биде прв стрелец е 7.00, а главен кандидат за отворање на резултатот е Миовски со квота 6.00, по што следуваат Несторовски и Милан Ристовски со по 6.50, што исто така се одлични квоти. За Енис Барди, кој го постигна голот против Италија, квотата дека ќе даде гол кога било во текот на мечот е 3.50, а за прв стрелец 8.00.

Во Специјалниот сингл може да се најде широка лепеза на игри. Може да се обложите и на комбинација победа на една од селекциите со точно погоден стрелец, каков ќе биде резултатот (единица, двојка или икс) во 15-тата, во 30-тата и во 60-тата минута. Исто така, може да уплатите и на време на прв гол, кој тим ќе го има почетниот удар, првиот и последниот корнер, прв и последен жолт картон, прва замена, прв пенал, прв црвен картон, итн.

Интересни се квотите и за начин на прв гол, особено ако верувате дека првиот гол нема да биде постигнат со шут со нога, туку со глава или од пенал, слободен удар или автогол.

Ако сте по статистиките, ќе ви се допаднат игрите за вкупен број корнери во прво полувреме и на крај, број на жолти картони на двата тима заедно и одделни за секоја селекција, вкупен број офсајди, фаули, дали ќе има исклучување или пенал на мечот и за кого, комбинација од пенал и црвен картон…