Специјал на Sport Life за ПСЖ – Борусија: Голови, картони, корнери … Мбапе е фаворит за прв стрелец (Фото)

Најинтересниот натпревар на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите ќе го одиграат екипите на ПСЖ и Борусија Дортмунд. Се очекува на овој натпревар да има од сè по нешто. Голови секако, а Килијан Мбапе е најголем фаворит да го постигне првиот погодок, но и воопшто да биде стрелец на натпреварот.

Понудата во Sport Life нуди и игри на жолти и црвени картони, корнери, пенали, замени… но и период во кој ќе биде постигнат првиот погодок. Дека се очекуваат многу голови на овој натпревар, говори и фактот дека најголеми шанси има првиот гол да биде постигнат до 10-тата минута, со квота од рамно 4.

Одлични се квотите и дека ќе има пенал на мечот, 3.50 дека тоа ќе биде за екипата на ПСЖ и 5.00 за Борусија Дортмунд.

На претходните два натпревари екипата на ПСЖ го изведе првиот корнер на мечот, а и денес е фаворит за такво нешто со квота од 1.65.

- Оглас -

Најнови вести