Специјален сингл на Sport Life: Хари Кејн е адутот на Тотенхем, одлична квота и Златан да постигне гол

Sport Life подготви специјален сингл со доста различни игри за обложувачите и за вториот вечерашен реванш натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите меѓу Тотенхем и Милан. Првиот натпревар заврши со минимален триумф на Росонерите и одлуката за патникот во четвртфиналето ќе падне вечерва во Лондон.

Тотенхем е фаворит, квотата за триумф на Петлите изнесува 1,95, додека таа за победа на Милан е 4,00.

Со специјалниот сингл може да се погодува победникот и да се игра кој ќе го постигне првиот гол, кој играч ќе даде гол на натпреварот и тука се знае кој е адутот на Петлите, капитенот Хари Кејн.

Квотата за Кејн да го постигне првиот гол на натпреварот изнесува 4,00, а 2,00 е за да се запише во листата на стрелци. Навивачите на Тотенхем голови очекуваат и од Сон за кого квотите се 6,00 и 3,00, па Данжума и Ришарлисон кои имаат идентични квоти (6,50 и 3,20).

Најголем адут на Милан е Оливие Жиру за кого квотата да го постигне првиот гол изнесува 6,50, а 3,20 за да постигне гол во текот на натпреварот. Но, настапот на Жиру ќе биде неизвесен се до последен момент. Според квотите квотите, голови може да се очекуваат и од Рафаел Леао, Анте Ребиќ, Златан Ибрахимовиќ (8,00 и 3,50).

За Кејн има најмала квота и за играта Тотенхем да победи, а тој да постигне гол, и изнесува 2,85. Потоа следуваат Сон, Данжува и Ришарлисон за кои квотата за идентичната игра е 4,00.

Доколку Милан победи и Жиру постигне гол, квотата изнесува 6,00, а осум е за победа на Росонерите и Леао или Ребиќ да се запишат во листата на стрелци.

Со специјалниот сингл на Sport Life може да се погодува и резултатот во 15-тата, 30-тата и 60-тата минута. За оние коишто не сакаат многу да чекаат, тука се игрите прв аут, прв корнер, прв жолт картон, прва замена…

Може да одиграте и колку вкупно корнери ќе бидат изведени од двете екипи или посебно за секоја од екипите. Истите игри се и за бројот на жолти картони, офсајди, фаули…

Може да се одигра и на вкупно удари во рамките на голот, како и тоа во кој период ќе биде постигнат првиот погодок.

Во Специјалот има разни игри што не се секојдневни, а можете да одиграте кој ќе тргне прв од центар, кој прв ќе направи измена, ќе добие жолт или црвен картон и пенал.

Има понуда да се обложувате на број на корнери, начин на кој ќе биде постигнат првиот гол, интервал во кој ќе падне првиот погодок и уште дузина интересни игри и комбинации.

- Оглас -

Најнови вести