Специјален сингл на Sport Life: Левандовски и Бензема се фаворити да го отворат резултатот на Ел Класико

Sport Life подготви специјален сингл со доста различни игри за обложувачите за најголемото фудбалско дерби на светот, Ел Класико. Барселона и Реал Мадрид вечерва по четврти пат ќе играат сезонава, овој пат во рамки на Ла Лига. Барселона е лидер на табелата со 65 бода, девет повеќе од Реал Мадрид, и е благ фаворит, квотата за триумф изнесува 2,25, додека таа за победа на Кралевите е 3,35.

Со специјалниот сингл може да се погодува победникот и да се игра кој ќе го постигне првиот гол, кој играч ќе даде гол на натпреварот и тука се знае кој е адутот на двата тима, Роберт Левандовски кај Барселона и Карим Бензема кај Реал Мадрид.
Квотата за Левандовски да го постигне првиот гол на натпреварот изнесува 4,00, а 2,05 е за да се запише во листата на стрелци. Квотите за Бензема се нешто поголеми, 5,50 е да го отвори резултатот, а 2,50 е да го матира Марк-Андре тер Штеген.

Според квотите, голови може да се очекуваат и од Рафиња, Ансу Фати, Феран Торес, Педри кај Барселона и од Винисиус Жуниор, Марко Асенсио, Родриго кај Реал Мадрид.

Може да се обложите кој тим прв или последен ќе изведе корнер, кој тим прв ќе добие жолт картон, прв црвен картон, кој тим прв ќе изведе пенал, кој ќе ја направи првата замена, а тука се и игрите со број на корнери во текот на средбата и во кој интервал од 10 минути ќе се постигне првиот погодок.

- Оглас -

Најнови вести