Специјален сингл на Sport Life: Во отсуство на Лукаку, Батшуаји е прв напаѓач, Мората фаворит за стрелец против Костарика

Богатата понуда во Специјалнинот сингл нуди безброј игри и за останатите три меча на денешната програма на Светското првенство во Катар.

Од 14 часот играат Германија и Јапонија, а фаворити за стрелци на првиот гол, очекувано, се Германците.

Квотата дека Гнабри или Фулкруг ќе го постигнат првиот гол е 5.00, а ако верувате дека Јапонците ќе го изненадат фаворитот и први ќе дадат гол, Мачино е прва опција и квотата изнесува 10.00.

Во понудата на Sport Life има уште многу други игри, а можете да се обложувате на почетен удар, на удари кон голот, корнери, картони, пенали…

Исто така може да се обложувате и на време на првиот погодок, во кој интервал каков ќе биде резултатот, прв пенал, прв корнер, прв црвен картон и уште многу игри. Што ќе се случи прво, а во понудата опции се: Аут, Фаул, Гол-аут, Корнер, Офсајд или Гол.

Богата е и понудата и за натпреварот што ќе се игра од 17 часот, во кој Шпанија ја има фаворитската улога против Костарика. Речиси никој и да не верува дека Црвената Фурија ќе си дозволи некаков кикс и во специјалната понуда на Sport Life за стрелец на првиот гол, првите 10-мина играчи се Шпанци. Најмала е квотата дека Алваро Мората прв ќе ја затресе мрежата и коефициентот изнесува 3.50, а доколку постигне гол во кое било време, квотата е 1.75.

Фудбалерот на Барселона, Ансу Фати, е втора опција и квотата прв да даде гол на средбата изнесува 4.5. За тоа колку голем фаворит е Шпанија на овој дуел, најдобро покажува податокот дека коефициентот изнесува 15.00 за Костарика прва да даде гол, и тоа преку Џоел Кемпбел.

Исто така во специјалната понуда на Sport Life има уште многу други игри, а можете да се обложувате на почетен удар, на удари кон голот, корнери, картони, пенали, прв жолт картон, прв црвен картон, во кој интервал ќе биде постигнат првиот гол и уште многу игри.

За крај на денот со четири Специјални синглови на Sport Life е богатата понуда за мечот меѓу Белгија и Канада, која по пауза од повеќе од половина век, се враќа на Мундијалите.
Првиот напаѓач на Белгија, Ромелу Лукаку, ќе го пропушти овој натпревар поради повреда и неговото место треба да го заземе Миши Батшуаји, кој е главен фаворит за да го постигне првиот гол. Квотата дека соиграчот на Алиоски во Феербахче ќе го даде првиот гол изнесува 4.00.

Има опција да одиграте и неколку стрелци, па може да се размисли за погодоци и на Азар, Де Бројне, Тросард, Мертенс или можеби и за некој фудбалер на Канада каде што прва опција во нападот е Дејвид.

- Оглас -

Најнови вести