Спировски и Босанчиќ промовирани како први странци сезонава во Мариупол, ќе бијат тешка битка за опстанок во Украина

Македонскиот репрезентативец ретко бил во ваква ситуација во кариерата, па со договор до крајот на сезоната ќе се обиде да помогне да се задржи прволигашкиот статус.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *