Sport Life нуди поклон квота за гол-гол за натпревар каде што редовно во изобилие се тресат мрежите

На вториот ден од новата година, се активираат и натпреварите од шпанските лиги, а секако дека акцентот ќе биде на најсилната, Ла Лига.

Сепак, ние пронајдовме навистина интересен дуел од третата лига на оваа држава, каде што во 21:30 часот, силите ќе ги одмерат екипите на Тенерифе и Лас Палмас.

Овие две екипи своевремено играа и во Ла Лига, но, во моментов се далеку од нејзе, а интересно е што кога играат на стадионот „Гонзалез Естебан“, односно кога домаќин е Тенерифе, головите ги има во изобилие.

На три, од последните пет натпревари, овие две екипи играле ГГ & 3+, а квотата за такво нешто во Sport Life e 2.90, додека во четири наврати тимовите давале по еден гол.

Коефициентот за ГГ е исто така одличен и изнесува 1.97, а може да се одигра и „чист“ 3+, за што би добиле квота од 2.45.

ПОСЛЕДНИ ПЕТ НАТПРЕВАРИ НА СТАДИОНОТ „ГОНЗАЛЕЗ ЕСТЕБАН“

Тенерифе – Лас Палмас 1:1

Тенерифе – Лас Палмас 1:3

Тенерифе – Лас Палмас 0:0

Тенерифе – Лас Палмас 2:1

Тенерифе – Лас Палмас 2:2

- Оглас -

Најнови вести