Sport Life со позната понуда за ракометните сладокусци: Границата и квотата за Лазаров е бонус

Како и на секое големо ракометно натпреварување, така и на ова од Sport Life се погрижија ова Европско првенство да го проследиме со дополнителна страст.

Покрај вообичаените игри на селекциите, и овојпат ги има и ракометарите со границите на голови кои што се поставени како и квотите.

Ова е голем предизвик за ракометните сладокусци, а на прв поглед навистина е убава квотата од 1.70 за Кире Лазаров да постигне пет погодоци.

Нашиот селектор а воедно и лидер на теренот едноставно ќе го понесе товарот на своите гради, по којзнае кој пат и ќе демонстрира класа, па затоа и до некаде изненадува ваквата „мала“ граница ако се знае дека во минатото таа била и до девет погодоци.

Во секој случај ви ја претставуваме денешната понуда на ракометари која изгледа навистина богато и ќе биде вистински предизвик да се најдат вистинските за добивка.

- Оглас -

Најнови вести