Спортистите во фронт против Лукашенко, погледнете како изгледа хокеарот Литвинов по протестите (Фото)

Хокеарот на Динамо Минск објави фотографија на социјалните мрежи, со што го потврди учеството на протестите, а видливо е дека имал близок контакт со полицијата. Потоа е приведен, па ослободен од притвор.

Слични вести...