Србија е нов европски првак – Словенија падна во Париз

Во финалето, фаворитот славеше со 3:1 во сетови и стана нов одбојкарски владетел на Стариот Континент.

Слични вести...

1 Response

  1. Avatar Rale напиша:

    Srbija šampion Evrope!!!!!!!!!!