Србија против Норвешка игра меч кој е „да се биде или не“, ќе може ли први да стигнат барем до пет гола?

Србија верува дека има ракометна генерација која е подготвена дури да се бори и за медал на Светското првенство, но дека тоа е така мора да докаже на денешниот меч против Норвешка. Во главната фаза Норвешка влезе со максимални четири бода, а Србија поради минималниот пораз од Германија (34:33) има два наместо повеќе бодови.

Овие две репрезентации имаат одиграно пет меѓусебни дуели, а билансот е по две победи на Норвешка, две на Србија и едно реми. Сега Норвешка е во улога на фаворит, но Србите веруваат во своите сили.

Интересна е понудата и квотите се над два, за Србија прва да стигне до три, пет,седум или 10 голови. Тука е и понудата за тоа која селекција прва ќе добие седмерец, која прва ќе има исклучување или ќе побара тајм-аут.

Тука е и понудата на тоа колку голови ќе постигнат ракометарите кои треба да се лидери на своите селекции. Во понудата има четворица играчи од Норвешка и петмина српски ракометари за креирање добитни комбинации.

- Оглас -

Најнови вести