Србинка од Мелбурн стана хит, сите гледаа во неа, и прва е на оро (Видео)

Девојка облечена со градник и мини здолниште околу кое има српско знаме, стана хит на социјалните мрежи, а им беше интересна и на австралиските новинари кои се пред хотелот наменет за имигранти во кој е сместен Новак Ѓоковиќ.

Оваа Србинка предизвика внимание со изгледот, а и со танчерските способности, без проблеми го „везе“ познатото „Ужичко оро“.

Девојката се молеше Ѓоковиќ да добие дозвола за настап на Отвореното првенство на Австралија.

Се зголемува бројот на Срби кои се собираат во знак на поддршка, играат оро, а и Новак ги поздрави со испраќање бакнежи.

- Оглас -

Најнови вести