Србите ја преслушаа Италија

Одбојкарската репрезентација на Србија со 3:0 во сетови ја надигра Италија и дојде на чекор од пласман во полуфиналето на Светското првенство во Торино. Домаќините беа тотално надиграни, Александар Атанасијевиќ со 19 поени беше најрасположен поединец.

Резултатот по сетови од 25-15, 25-20 и 25-18 покажува дека „орлите“ ги размонтираа „аѕурите“ и сега со право се надеваат на медал. Утревечер, тимот на селекторот Никола Грбиќ игра со Полска.

- Оглас -

Најнови вести