Средбите од Холандија два се познати по на головите а една „мириса“ на точен резултат 2:2

Натпреварите од втората холандска лига се надалеку познати меѓу обложувачите по големиот број на постигнати голови.

Ние ви го издвојуваме мечот меѓу Рода и Ехсцелзиор кој се игра од 20:00 часот за кој што сметаме дека вреди да се одигра на нерешено, но и на точен резултат 2:2.

Гостите на последните пет средби (2:2, 2:2, 2:2, 3:3, 1:1) играле икс, а три по ред натпревари завршуваат со 2:2, а еден е токму против Рода, односно тоа е првата средба од плеј-офот која се одигра пред четири дена.

Квотата во Sport Life за 2:2 изнесува точно 12.00, додека за нерешено истата е 3.65.

- Оглас -

Најнови вести