Српски клуб донесе фудбалер од Африка кој може да му биде сериозна конкуренција дури и на Јусеин Болт

Српскиот суперлигаш Јавор од Ивањица во своите редови го донесе напаѓачот од Гана, Џонсон Амузу. Сето ова и не е некој вест, но вест дека клубот на социјалните мрежи се пофали дека овој фудбалер може да претрча 100 метри за 10 секунди, а светскиот рекорд во сопственост на Јусеин Болт на оваа делница е 9.58, што би значело дека ганецот би му бил сериозна конкуренција дури и на најдобриот спринтер на сите времиња.

- Оглас -

Најнови вести