Стојковиќ беше збунет, не знаеше дека Јовиќ го постигна голот за Србија!

Во својата прва изјава за Радио Телевизија Србија после ремито со Словенија, селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, беше тотално збунет и преполн со емоции, иако беа поминати 15-тина минути после завршувањето на мечот.

Стојковиќ дури и побара потврда од новинарот дека Јовиќ бил стрелец на голот во 96-та минута за 1-1 и задржување на шансите на Србија за пласман во осминафиналето.

„Им честитам на момците на менталитетот и карактерот, веруваа во себе. Не заслуживме пораз, заслуживме гол. Мислам дека Јовиќ го постигна, така? Драго ми је за него, многу ќе му значи за самодовербата“, изјави Пикси, а Стојановиќ познат по прекарот „Аца Информација“, му климна со главата за потврда дека Јовиќ е стрелец.