Столе Димитриевски пристигна во Валенсија, следува потпис за Лилјаците! (Видео)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е првата принова за фудбалскиот клуб Валенсија за следната сезона.

По обврските кон репрезентацијата, Столе замина во Валенсија и беше пречекан од претставници на Валенсија, клубот со којшто ќе потпише двегодишен договор, а имаше и новинари.

„Многу сум среќен и задоволен. Ме импресионира атмосферата на Месталја“, беа првите зборови на Столе по стапнувањето во Валенсија.

https://twitter.com/i/status/1800603572155085168

- Оглас -

Најнови вести