Страшна сцена на „Камп ноу“, мораше да реагира Брзата помош (Видео)

Роналд Араухо, дефанзивецот на Барселона, доживеа тешка повреда на главата по еден воздушен судир со соиграчот Гави. Уругвајскиот фудбалер веднаш по судирот со главите, продолжи да трча, но само 15-тина метри потоа падна на земја.

Веднаш реагираше Брзата помош, а Араухо беше пренесен во болница.

- Оглас -

Најнови вести