Страшна закана од Икарди до Ванда: Ако не ми се вратиш, ќе го раскинам договорот со ПСЖ!

Мауро Икарди се најде на листата на кандидати за настап вечерва против Лајпциг, но напаѓачот на ПСЖ деновиве не тренира и преокупиран е со решавање на голем личен проблем откако неговата сопруга Ванда реши да го напушти поради наводно неверство.

Икарди се обидува да си ја врати жената со која има две деца, а претходно му ја „украде“ на својот некогашен пријател Макси Лопес, со кого Ванда има три деца.

Ванда Нара со децата замина во Милано и засега нема намера да му прости на Мауро, кој остана во Париз, а тој се обидува да си го спаси бракот и да не му се растури семејството. Најновиот потег на Икарди е закана до Ванда дека ако не му се врати, тој ќе го раскине договорот со ПСЖ. Ванда не само што му е сопруга, туку му е и и менаџерка на Икарди, па во случај на предвремен раскин на договорот, менаџерката ќе треба да плати отштета од неколку милиони евра.

- Оглас -

Најнови вести