Судија повреди играч во НБА (Видео)

Лос Анџелес лејкерс без многу проблеми го победи Сакраменто кингс со 117:92, во меч на којшто имаше една необична ситуација. Пред крајот на третата четвртина, Давион Мичел се повреди, и тоа по контакт со судијата.

Мичел шутираше, а при обид да се врати наназад, со ногата незгодно згазна на ногата на судијата и си го свитка зглобот.

Играчот на Сакраменто не можеше да го продолжи мечот, па остана на осумте поени што ги имаше до тој момент.

- Оглас -

Најнови вести