Судијата кој беше „главен“ на финалето од СП 2018 е оженет со модел кој има страница за возрасни (ФОТО)

Аргентинскиот судија Нестор Питана го привлече вниманието на фудбалската јавност откако медиумите од оваа земја открија дека неговата сопруга Ромина Ортега има профил на страница за возрасни.

Питана во 2018 година го судеше финалето меѓу Франција и Хрватска на Светското првенство, додека неговата сопруга на еден друг начин се обидува да ја направи својата кариера.

Според медиумите од Аргентина, Ортега доста често знае да им прати „сочни“ слики на своите следачи, коишто плаќаат одредена сума за да ги видат тие слики.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести