Триумф на Реал Мадрид е подарокот на денот во Супер тип

Денешниот Супер тип во Sport Life е за сите вкусови. Почнувајќи од африканскиот фудбал, до возбудувањата во фудбалска Европа, зачинето со ракометни, хокеј и кошаркарски возбудувања.

На Европското ракометно првенство, Исланд треба да ја оправда фаворитската улога против Португалија. За победа на Рибарите коефициентот е 1.50. Во кошаркарската Евролига, Реал во Мадрид игра против Басконија во шпанскиот дуел.

Кралевите имаат 14 победи и само три порази, додека гостите се со биланс од седум победи и дури 11 порази, што јасно покажува кој е фаворит на овој меч.

- Оглас -

Најнови вести