Супер тип со специјално зголемени квоти за 11 кеца и четири двојки

Денешниот Супер тип има 15 натпревари со специјално зголемени квоти во три спорта: фудбал, тенис и хокеј на мраз. Квотите за конечен тип се движат од 1.47 до 2.32.

Понудата започнува со двата тениски меча од турнирот во Дубаи, Обединети Арапски Емирати, меѓу Карен Качанов и Ботик ван де Зандшлуп, како и тој меѓу Даниел Еванс и Борна Чориќ. Русинот е фаворит (1.50) против Холанѓанецот, додека специјално зголемена квота има за триумф на хрватскиот тенисер (1.70).

Од фубалските натпревари со специјално зголемени квоти, тука се Рома, која му гостува на Кремонезе (1.85), Јанг бојс, кој игра против Тун (1.65), Лестер, кој го пречекува Блекбурн (1.47), Јувентус, кој го игра градското дерби со Торино (1.85)…

Понудата завршува со мечот од НХЛ-лигата меѓу Тампа беј лајтнингс и Флорида пантерс.

Според правилата, може да се игра само еден натпревар од Супер тип понудата и не може да се игра сингл, туку мора да се одигра најмалку со три натпревари од редовната понуда со коефициент поголем или еднаков на 1.25.

- Оглас -

Најнови вести