Супер тип во духот на Мундијалот, доминира фудбалот има и по еден хокеј на мраз и тенис (Фото)

Супер типот на Sport Life денеска е во духот на Мундијалот, на фудбалот и од вкупно 16 понудени натпревари дури 14 се фудбалски.

Понудата е во текот на целиот ден, па и со еден фудбалски меч што се игра по полноќ и можете да си бирате џокери за поголеми добивки на вашите тикети во Sport Life.

Има и едне меч во хокеј на мраз меѓу ЗСЦ Лајонс и Давос, а интересен ќе биде и тенискиот дуел меѓу Каспер Руд и Андреј Рубљов.

Тоа е првото полуфинале во Торино на завршниот АТП турнир на осумтте најдобри тенисери во сезоната.

Според коефициентите фаворит е Рубљов, а квотата за двојка е засилена во Супер типот иизнесува 1.75.

 

- Оглас -

Најнови вести