Супер типот ќе биде отворен од Шалке со Чурлинов, а одличен е коефициентот за победа

Новите 16 натпревари од Супер типот се тука, а со тоа ви се овозможува да одберете една од овие средби со којашто значително ќе ги зголемите коефициентот и добивката на своите тикети.

Првите две средби од листата се играат од 18:30 часот, а една од нив е и од германската Бундеслига 2, каде што Шалке 04 заедно со Дарко Чурлинов ќе им гостуваат на Сандхаузен, а квотата за гостински триумф е одлична и изнесува 1.95.

Во исто време се игра и мечот од втората австриска лига меѓу Хорн и Флоридсдорфер, каде што исто така за двојка има коефициент од 2.18.

Баерн Минхен и Барселона ќе ги одмерат силите во кошаркарската Евролига, каде што Каталонците водат во серијата со 2:1, а сега за триумф имаат квота од 1.50.

Последниот меч од денешниот Супер тип е од рамките на плејофот на НБА-лигата, каде што Минесота тимбервулфс ќе се соочат со Мемфис гризлис, каде што за победа на гостите има квота од 1.95.

- Оглас -

Најнови вести