Супер типот нуди супер квота за триумф на чудото во Серија А

Денешниот Супер тип нуди нови натпревари со зголемена квота со цел поголема добивка на вашиот тикет.

Во големиот број натпревери денеска нам најмногу внимание ни привлече мечот меѓу Салернитана и Венеција, каде што за победа на домаќините има квота од 1.95. За потсетување, домаќините до пред пет кола беа заковани на дното, а од тогаш со три едноподруго победи и едно реми, сега се во одлична можност да изборат опстанок.

За да дојдат чекор поблиску до целта, потребна им е победа денеска над Венеција, која е последна.

Рома го пречекува Лестер во полуфиналето од Конференциската лига, а квотата за кец изнесува 2.32, додека за домаќинот да даде два гола има квота од 2.26, а за 3+, пак, има коефициент од 2.12.

Првата средба од денешната Супер тип програма се игра од 13:35 часот, кога Хумберт Хуркач ќе се соочи со Душан Лајович на мастерс-турнирот во Мадрид, а квотата за победа на Хуркач изнесува 1.42.

- Оглас -

Најнови вести