Супер типот нуди супер квоти за Барселона и Галатасарај

Во вториот викенд од новата година, полека, но сигурно се враќаат најатрактивните фудбалски првенства.

Денеска има навистина интересни натпревари, а голем дел се наоѓаат и во Супер типот, каде што со зголемени коефициенти можете да дојдете до поголема добивка.

Ведаш во прв план паѓа во очи двојката за Барселона на гостувањето кај Гранада која изнесува 1.90, додека за гостите да постигнат два гола коефициентот изнесува 1.85.

Галатасарај е фаворит против Гиресунспор а за домашен триумф има квота од 1.95, што е навистина одлична.

Првата средба од овие 16 натпревари се игра во 13:15 часот каде што ќе се соочат екипите на Мансфилд и Мидлзбро во рамките на ФА Купот на Англија, а победа на гостите е вреднувана со квота од 1.77.

- Оглас -

Најнови вести