Супер типот почнува со јапонските самураи, има топ-понуда и од тенис и кошарка (Фото)

Супер типот на Sport Life и денеска е интересна комбинација од 16 натпревари од неколку спортови, а сите се со специјални коефициенти.

Почетокот е во знакот на јапонските самураи, а веќе во 11 часот ќе играат фудбал Кашима Антлерс и Кјото Санга.

Еден час подоцна, односно точно напладне се играат уште два меча од популарната Џеј лига, а има фудбал и во Финска, Норвешка, Бразил, САД…

Интересно е и тениското балканско дерби меѓу Хрватот Марин Чилиќ и српскиот тенисер Филип Краиновиќ, со зголемена квота е и двојката на победа на Кирјос против Хуркач, а во фокусот е и финалето во кошарка во Италија.

Армани Милано и е домаќин на екипата на Виртус Болоња, води со 3:2 и ако победи на домашен терен ќе ја освои титулата.

Во МЛС лигата има фудбал и по полноќ, што значи дека можете да си одберете свои џокери ос специјални квоти од Супер типот во текот на целиот ден.

- Оглас -

Најнови вести