Супер типот со фудбалска „десетка“, а има и хрватско-српско дерби од спорт кој ретко се појавува во понудата со зголемени квоти (Фото)

Стандардна бројка од 16 натпревари со зголемени квоти се појавува и денеска во Супер тип понудата на Sport Life, а меѓу мечевите има и еден од Лигата на шампионите во ватерполо. Зголемена квота добивате за победа на Јадран од Сплит против Раднички Крагујевац во атрактивното хрватско-српско дерби.

Првите два меча се тениски, па има два хокејски, а вечерта е резервирана исклучиво за фудбал. На фудбалските мечеви, зголемени квоти нема само за конечен тип, туку уште и за четири игри, па изборот за квоти со кои ќе си ја зголемите потенцијалната добивка и денеска е богат.

- Оглас -

Најнови вести