Супер типот со супер квоти за плејофот во НБА – Далас и Бруклин се во преден план

Редовната содржина на Sport Life, Супер типот е со нови 16 натпревари со зголемени коефицненти се со цел поглолема добивка на вашиот тикет. А денешниот избор е навистина одличен, каде во преден план како најатрактивни се појавуваат натпреварите од НБА плеј-офот.

Од 01 часот се среќаваат Бруклин нетс и Бостон селтикс а квотата за триумф на домаќините, кои што губат со 3:0 во серијата, изнесува 2.05.

Лука Донќиќ и Далас Маверикс играат против Јута џез и по четири натпревари серијата е израмнета, а за триумф на тимот од Тексас, коефициентот изнесува 1.82.

Секако дека има и фудбал од денешната понуда, а најинтересна е средбата меѓу Кристал Палас и Лидс, каде што квотата за триумф на домаќините изнесува 2.22, додека за 3+ е 1.89.

Целата денешна понуда за обложување можете да ја пронајдете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести