Супер типот започнува со Ѓоковиќ, а тука се и репрезентацијата на Србија, кошаркарите на Партизан…

Супер типот и денеска има топ-понуда од 16 натпревари со зголемени квоти од различни спортови.

Новак Ѓоковиќ ја има фаворитската улога против Русинот Данил Медведев во првиот меч од понудата, кој ќе се игра од 14.05 часот на завршниот мастерс турнир во Торино. Зголемената квота за триумф на Ѓоковиќ изнесува 1.43.

Тука се и двата натпревари на репрезентациите учеснички на Светското првенство, Белгија и Србија. И двете селекции се фаворити против Египет и Бахреин, зголемената квота за триумф на Белгијците е 1.5, додека за Србија е 1.43. Освен конечен тип, вообичаено за фудбалските мечеви, Sport Life во Супер типот ви нуди да одиграте и една од петте игри на голови.

Уште еден претставник од Србија го има во Супер типот, тоа се кошаркарите на Партизан, кои во рамките на Евролигата го пречекуваат израелскиот тим Макаби Тел Авив. Иако Црно-белите имаат проблеми со повредите, играат пред своите гледачи во „Штарк арената“ и ја имаат фаворитската улога, а зголемената квота за нивна победа е 1.97.

Тука се и двете полуфинални средби од женското Европско првенство во ракомет. Данска е фаворит против Црна Гора и коефициентот за победа е 1.45, додека Франција е благ фаворит против Норвешка и квотата за триумф на светските и олимписките шампионки е 1.95.

Понудата завршува со натпреварот од НБА-лигата меѓу Њу Орлеанс Пеликанс и Бостон Селтикс. Келтите коишто играат одлично сезонава благодарение на Џејсон Тејтум, се фаворити и зголемениот коефициент во Супер типот на Sport Life изнесува 1.81.

 

 

- Оглас -

Најнови вести