Суперкласико одложено за еден час, тројца играчи на Бока завршија во болница (Фото+Видео)

Тројца играчи на Бока јуниорс побарале лекарска интервенција, откако навивачи на Ривер Плата им го нападнаа автобусот и потоа ги испрскаа со спреј, а Суперкласико е одложено за еден час.

Наместо во предвиденото време, 21 часот, големото аргентинско дерби меѓу Ривер Плата и Бока јуниорс би требало да почне во 22 часот, но има вистински хаос во Буенос Аирес.

„Ел Монументал“ е полн, капацитетот од 70 илјади гледачи е максимално пополнет, но имаше немили сцени пред почетокот на реванш финалниот меч во Копа Либертадорес.

Навивачи на Ривер го нападнаа автобусот на гостите и потоа ги прскаа со спреј фудбалерите на Бока јуниорс, а тројца од нив побарале лекарска помош и биле пренесени во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести