Сурова е европската доминација на Отвореното првенство на Австралија

Вистинска катастрофа доживеа, пред сè, американскиот машки тенис, но и тенисерите од останатите континенти, а сите осуммина играчи што останаа во битката за титулата се од Стариот Континент.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *