Суспендираниот Ненад Димитријевиќ, игра за Хувентуд

Ненад Димитријевиќ кој доби суспензија од Македонската кошаркарска федерација во траење од шест месеци, не е спречен да игра за својот клуб. Хувентуд вечерва против Морабанк Андора го игра својот прв меч сезонава од шпанската прва лига.

МКФ најави дека ќе го пријави Димитријевиќ во ФИБА, но засега суспензијата не е влезена во сила и Нено слободно си игра за својот клуб. Димитријевиќ е резерва во домашниот тим, а кај гостите од Андора, меѓу резервистите е натурализираниот Македонец Шејн Витингтон.

- Оглас -

Најнови вести