Светски рекорд: Јапонец неверојатни 33 секунди земаше залет пред да шутне пенал (Видео)

На средношколски натпревар во Јапонија, едно момче изведе пенал на необичен начин и стана хит на социјалните мрежи.

Тој дури 33 секунди земаше залет пред да шутне и да даде гол. Правеше многу ситни чекори, одвај се движеше нанапред кон топката. И голманот се замори чекајќи го изведувачот да шутне.

Погледнете:

- Оглас -

Најнови вести