Sвездата на Реал покажа како му изгледаат нозете по финалето на шпанскиот Куп (Фото)

Десното крило на Реал Мадрид, Дани Карвахал, беше еден од клучните играчи во победата на Реал Мадрид над Осасуна во финалето на Кралскиот Куп на Шпанија. Тој беше стрелец на првиот погодок за Реал, а беше и еден од најдобрите на теренот.

Карвахал преку објава на социјалните мрежи покажа како изгледаат неговите нозе по финалето, но и објасни дека патот до трофејот е „поплочен“ со крв и иссеченици.

- Оглас -

Најнови вести