Талески имаше само еден збор да каже: „Срамно“

Разочарувањето кај сите македонски репрезентативци е повеќе од видливо по поразот од Црна Гора. Пред мечот, нашите ракометари се надеваа дека ќе донесат радост на навивачите, но на теренот ситуацијата беше поинаква.

Црна Гора од стартот поведе со 4:0 и во ниту еден момент од мечот не дозволи да биде во негатива на овој меч. По дуелот, Филип Талески не сакаше многу да коментира, па кратко изјави „Срамно! Што друго да кажам“.

Оваа реакција на Талески доволно покажува за разочарувањето кај сите во македонскиот табор.

- Оглас -

Најнови вести