Танкоски: Да ги избегнеме петте црни минути што ни се повторуваат

Да ги избегнеме истите грешки што ни се повторуваат од меч во меч, ако сакаме успех против Татран Прешов, вели младинскиот репрезентативец на Македонија и член на Металург, Марио Танкоски.

Металурзите лошо ја почнаа новата сезона во Лигата на шампионите, со два порази од по 8 голови разлика, а во недела на гости им доаѓа еден од фаворитите за првото место во групата. Словачкиот Татран Прешов ќе гостува во Скопје, во „Јане Сандански“ од 17 часот.

„Татран Прешов е одлична екипа, според мене  еден од главните фаворити за двете први места во нашата група. Бележат добри резултати и играат добар ракомет во последно време. Ќе  мора да избегнеме повторување на иститте грешки, или да не ни се повторат црните пет минути што ги имавме на претходните мечеви. Ако успееме, можеме да забележиме успех“, изјави Танкоски.

Татран има два победи во првите две кола и е фаворит против Металург во недела.

- Оглас -

Најнови вести