Тажна е приказната зошто Дибала плачеше по голот против Болоња

Пред неколку дена Јувентус со 2:0 славеше против Болоња, а Пауло Дибала даде еден од погодоците. Веднаш по голот, аргентинскиот напаѓач наместо да се радува, почна да плаче, а потоа со прстот покажа кон небото.

Тажна е причината поради која Дибала го направи овој потег. На тој ден пред точно осум години почина неговиот татко Адолфо. Пауло откри дека смртта на татко му била многу трогателна за него, па дури размислувал и да се повлече од фудбалот.

Сепак, Дибала остана да тренира и сега е дел од еден од најдобрите клубови во светот. Против Болоња доби шанса да игра од првата минута и тоа го круниса со погодок, кој очигледно беше посветен на неговиот татко.

- Оглас -

Најнови вести