Тенисот преовладува во Супер тип-понудата

Тениски дуели во машка и женска конкуренција преовладуваат во 16-те одбрани парови на кои Sport Life им ги зголеми квотите.

Во денешната Супер тип-понуда повеќето дуели се натпреварите кои се како загревање за Вимблдон и има доста „сигурни“ квоти кои треба да се искористат.

Секако, во понудата се најде и претквалификацискиот дуел во ЛШ меѓу Валур и Лејкнир Рејкјавик, во кој домаќинот е фаворит со зголема квота од 1.50 за кец.

- Оглас -

Најнови вести