Теренот се претвори во ринг: не се знаеше кој кого тепа (Видео)

Фудбалскиот меч во Костарика меѓу Гуанакастеца и Либерија се претвори во хаос по само 26 минути игра. Дуелот започна отворено и имаше три погодоци, а гостите водеа со 2:1, кога во 26 минута теренот се претвори во ринг за тепање.

По еден фаул, фудбалерите почнаа да се туркаат, но не делуваше дека тоа може да доведе до хаос во кој ќе учествуваат речиси сите фудбалери на двата тима. Редарите се обидуваа да ги смират завојуваните играчи, но не можеше да се избегне тепачката која го обиколи целиот свет.

- Оглас -

Најнови вести