Терим пукна од мака, капитенот тешко му се повреди (видео)

Галатасарај се наоѓа пред пораз на гостувањето кај Ризеспор откако актуелниот турски првак го снајде тешка незгода. Капитенот Фернандо Муслера, се здоби со громорозна повреда при судир со противнички играч уште во првото полувреме, по што теренот го напушти во амбулантско возило.

Фатих Терим едвај ја поднесе целата ситуација, сите беа во шок додека Муслера лежеше на тревата во болка.

- Оглас -

Најнови вести