Тешко дека до крајот на Вимблдон ќе има поатрактивен поен од овој (Видео)

Иако вчера беше само првиот ден од тенискиот гренд слем турнир Вимблдон, веројатно беше виден поен кој ќе биде и најубав на годинешното издание на неофицијалното Светско првенство во тенис на тревната подлога.

Пабло Куевас го победи Дамир Џумхур со 3-2 во сетови, а во петтиот сет освои супер атрактивен поен со кој изнуди овации од публиката, а Босанецот не можеше да поверува дека поенот не му припадна нему.

Погледнете ја прекрасната дијагонала на Уругваецот кој беше свртен со грб кон мрежата и полето на противникот:

- Оглас -

Најнови вести