Тешко дека ќе има победник кога играат овие две екипи

Првиот ден од новата година ни носи интересна понуда за обложување, каде штои секкао во преден план се натпреварите од англиските лиги.

Но, има и други првенства кои што се активни, а така е и во Мароко, каде што ќе се сретнат екипите на ВАФ Фес и Чабаб Бен Герир, во меч кој што се игра од 20:30 часот.

Во нивната историја, овие екипи одиграле четири средби, а интересно е што три од нив завршувале нерешено.

Заа да нема победник на вечерашната средба, Sport Life нуди квота од 2.70.

Во два наврати овие екипи одиграле 1:1, па вредида се проба и на овој конечен резултат, за што има коефициент од 5.35.

Интересно е што и на трите последни натпревари од шампионатот во Мароко, овие екипи со своите противници ремизирале, што е секако убава најава дека и вечерва ќе се повтори такво нешто.

ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ:

ВАФ Фес – Чабаб Бен Герир 2:0

Чабаб Бен Герир – ВАФ Фес 1:1

ВАФ Фес – Чабаб Бен Герир 0:0

Чабаб Бен Герир – ВАФ Фес 1:1

- Оглас -

Најнови вести