Тикет со „седмица“ од фaворити носи квота над 50!

Среда многу често е ден кога има голем број интересни мечеви, а така ќе биде и денеска. Се играат над 20 меча во најсилните лиги во Европа, што е доволен „магнет“ да се направи интересен тикет.

Неколу гиганти треба да ја имаат фаворитската улога против своите ривали, па затоа за вечерва ви нудиме една „реална седмица“. Седум меча се на програмата, и тоа три од Италија и по два од Шпанија и два од Англија.

Интер, Милан и Наполи реално се големи фаворити за победи вечерва, а се очекува и мадридските гиганти да ја оправдаат улогата на фаворити иако играат на гости и имаат проблеми околу составите.

Во Англија се играат четвртфинални дуели до Лига купот, а Челзи и Ливерпул секогаш атакуваат на трофеи, па и сега нема да сакаат да бидат елиминирани. Овој тикет на седум фаворити носи вкупна квота од 50.51, што значи дека само со 20 вложени денари, можната добивка е над 1.000 денари, па вреди да се одигра.

3007 Интер – Торино                                  1     1.35

1603 Емполи – Милан                                 2     1.98

3010 Наполи – Специја                               1     1.26

1303 Гранада – Атлетико Мадрид                2     1.56

1304 Атлетик Билбао – Реал Мадрид           2     2.30

1103 Брентфорд – Челзи                             2     2.20

1104 Ливерпул – Лестер                             1     1.90

——————————————————————

Вкупен коефициент                             50.51

- Оглас -

Најнови вести