Тим го симна Зверев од тронот, ќе игра за последната титула во 2019 против Циципас

Австриецот во два сета успеа да го елиминира ланскиот шампион на завршниот АТП турнир во сезоната и ќе игра финале против грчкиот тенисер

Слични вести...