Тимот кој четири меча по ред не знае за пораз од Барса, на интересен начин го најави утрешниот меч (Видео)

Индиската верзија на Твитер профилот на фудбалскиот клуб Кадиз, направи интересна најава за утрешниот дуел на Кадиз против Барселона.

Кадиз има две победи и две ремија во последните четири дуели против Барса, но сезонава после четири кола уште немаат бод, и немаат постигнато ни гол. Засилената Барселона игра ефикасно и само Столе Димитриевски и Рајо куртулија од пораз против Левандовски и друштвото.

Пораката од видеото на Кадиз е: „Ако овој камион може да помине тука, зошто Кадиз да не ја победи Барселона?“

- Оглас -

Најнови вести