Типувачите одлучија: Јувентус и Атлетико се најголеми фаворити, на мечот Каљари – Удинезе нема да има победник

Само 24 часа од почетокот на новото коло на бесплатната игра на Sport Life, Спортската прогноза, типувачите одлучија кои се најголемите фаворити за претстојниот викенд.

Од домашните екипи тоа е Јувентус во дуелот со Лацио, на кого типуваа дури 84,52% од играчите. Кај гостинските екипи најголем фаворит е Атлетико Мадрид во дуелот против Валенсија на „Местаља“ со 79,65%.

Голем процент (51,13%) да нема победник, односно над половината од играчите сѐ со такво мислење, е дуелот помеѓу Каљари и Удинезе во италијанската Серија А.

Новото коло од Спортската прогноза започнува во сабота, во 15 часот, со дуелот помеѓу Јувентус и Лацио.

Како и во минатата сезона, за 13-ка подарокот можете сами да си го одберете.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Стандардно, подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, на ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Веќе има играчи кои се изјаснија, и вие прифатете го предизвикот и прогнозирајте за да бидете во трка за освојување примамливи подароци!

- Оглас -

Најнови вести